Budowa hal

BUDOWA HAL

Budowa hal stalowych – wielobranżowe zastosowanie hal

Budowa hali to wielkie przedsięwzięcie. By mieć pewność co do jakości i profesjonalizmu, warto wybrać wykonawcę rzetelnego i doświadczonego, takiego jak my. Zarówno hale magazynowe jak i przemysłowe nie skrywają dla nas tajemnic. Bez względu na branżę, dostosujemy odpowiedni typ hal do oczekiwań klienta. Hale stalowe znane są już od przeszło pięćdziesięciu lat. W dzisiejszych czasach jest to technologia nie tylko dopracowana, ale wręcz przełomowa, wykorzystująca najlepsze rozwiązania dla inwestorów z każdej branży na całym świecie. Poniżej przedstawiamy rodzaje hal i ich różnice oraz przeznaczenie, a także jak wygląda przebieg całego procesu, od urzędu przez projekty i budowę, po odbiór kluczy. A w razie zmian w przyszłości nie ma problemu by rozbudować, zmodyfikować, a nawet przenieść całą halę gdzie indziej.

Budowa hal dla inwestorów z Krakowa – Małopolski

Budowa hal to proces skomplikowany, dzięki naszemu doświadczeniu i sprawdzonym rozwiązaniom, przekształcamy ten proces w zorganizowany i skuteczny. Już w fazie koncepcji staramy się przewidzieć ostateczny efekt projektu, opierając się na wizji klienta, a nasi specjaliści czuwają nad każdym etapem budowy i wspierają swoją wiedzą. Nasze produkty są przede wszystkim nowoczesne, praktyczne i solidne. Klient nie musi się niczym martwić, gdyż całość jest na naszej głowie, aż po przekazanie kluczy do obiektu w ręce inwestora.

Oferowane przez nas hale dają wiele korzyści. Różne rodzaje izolacji dają możliwość kontroli temperatury, natomiast odpowiednie rozmieszczenie pomieszczeń zwiększa przestrzeń. Odpowiednie rozwiązania pozwalają na wykorzystanie naturalnego oświetlenia, a technika budowy pozwalana na rozbudowę oraz przenoszenie magazynów w razie potrzeby.

Budowa Hal i magazynów - projektowanie - budowa - montaż, kompleksowo.
Budowa projektowanie hal i magazynów dla inwestycji w Krakowie i Małopolsce
Budowa hal - oferta dla inwestorów z Małopolski Krakowa
Budowa i montaż hal stalowej pod magazyn
Producent hal stalowychi magazynów – konstrukcje stalowe na zamówienie.

Budowa hal stalowych

Budujemy hale pod wiele zastosowań, zarówno w przemyśle chemicznym, spożywczym, farmaceutycznym, jak i meblarskim, rolniczym i wielu innych. Każdy krok jest nie tylko przemyślany, ale także sprawdzony i dokładnie zaplanowany. Dzięki temu konstrukcje prezentują najwyższy standard budownictwa hal w Europie

BUDOWA I MONTAŻ HAL STALOWYCH

Hale stalowe budowane są z zastosowaniem konstrukcji blachownicowej, kratownicowej, mieszanej, ze stali zaginanej na zimno. Całość realizacji inwestycji jest dokładnie ustalana z inwestorem. Przede wszystkim tego typu hale wymagają krótkiego czasu realizacji budowy, niezależnie od pory roku. Są lekkie, wytrzymałe i dają możliwość przeniesienia oraz rozbudowy. Styl jest nowoczesny i komponuje się z resztą infrastruktury. Są ekologiczne i stosunkowo tanie, a przy tym bardzo dobre jakościowo. Całość jest odpowiednio zabezpieczona przeciwpożarowo dzięki odpowiedniemu systemowi drzwi i bram oraz krat i kurtyn dymowych, oraz przeciwpożarowych. Dodatkowo można zastosować odpowiednie farby pęczniejące przeciwdziałające pożarom. Największymi plusami hal stalowych w stosunku do żelbetonowych, jest stosowanie modułów prefabrykowanych, dzięki czemu koszty maleją, a czas potrzebny na postawienie hali się skraca nawet poniżej miesiąca.

HALE BUDOWANE POD BRANŻE

Oferta budowy hal magazynowych

Idealnie nadają się pod przechowywanie najróżniejszych towarów, maszyn, półfabrykatów i wielu innych. Zapewniają wysoki poziom higieny i bezpieczeństwa zarówno w branżach spożywczych, chemicznych, rolniczych, jak i budownictwie, handlu czy logistyce. Hale magazynowe są dostosowane do przechowywania, załadunków i rozładunków, oraz dostosowywane do specjalnych wymogów. W zależności od przechowywanych rzeczy hale mogą być izolowane lub nie. Owoce przykładowo będą sugerowały mniejszych dostęp światła, albo wręcz go wykluczą.

Budowa i montaż hal dla przemysłu

Te hale są podobne do magazynowych, jednak różni je zastosowanie. W przypadku hal przemysłowych najważniejsze jest odpowiednie rozmieszczenie maszyn i linii produkcyjnych, by cały proces przebiegał poprawnie, bezpiecznie i wydajnie. Dzięki dużym przestrzeniom bez stosowania podpór wewnętrznych można zyskać maksymalne rozmieszczenie i organizację linii produkcyjnej. Ważnym elementem w halach produkcyjnych są pomieszczenia socjalno-sanitarne oraz spełnienie wymogów BHP. Bardzo praktyczna jest możliwość zastosowania różnego rodzaju suwnic pomostowych, a także wyciągarki lub żurawie warsztatowe.

Hale z przeznaczeniem dla rolnictwa

Najczęstszym rozwiązaniem w halach rolniczych jest całkowity brak izolacji. Takie hale wykorzystuje się na przykład do przechowywania zebranych plonów, maszyn i urządzeń rolniczych. Dzięki otwartym przestrzeniom hale te dają bardzo dużą swobodę aranżacji. Często umieszcza się tam obiekty inwentarskie, takie jak obory lub kurniki. 

Specjalistyczne hale dla sortowni odpadów

Są bardzo podobne do hali rolniczych. Można w nich umieścić bardzo rozbudowane systemy segregacji śmieci, kompostowniki, a nawet oczyszczalnie ścieków. Dzięki możliwości rozbudowy i przenoszenia hali stalowych przedsięwzięcie jest rentowne, a przy tym ekologiczne.

Realizacje budowy hal usługowych, handlowych oraz spożywczych

Hale stalowe można dostosować do użytku konsumenckiego. Logistyczny podział pomieszczeń pozwoli na maksymalne wykorzystanie przestrzeni pod odpowiednie działy, oraz dostosowanie do przyjmowania petentów. Takie hale zazwyczaj są znacznie bardziej dostosowane architektonicznie pod kątem walorów estetycznych, nie tylko praktycznych.

Z opcji hali stalowych korzystają również markety, które specjalnie dostosowują funkcje hali do swoich potrzeb. Oczywiście normy są znacznie bardziej restrykcyjne w tym przypadku, jednakże wszystko jesteśmy w stanie dokładnie dostosować i uzyskać zadowalający i bezpieczny efekt.

Hale specjalne: hangary – kryte boiska – ujeżdżalnie

Poza stosowaniem hali specjalnych jako hangarów dla łodzi i samolotów powszechne jest również wykorzystywanie ich w branży sportowej. Zarówno siłownie, jak i również baseny, a także kryte boiska, coraz częściej kryją się pod halami stalowymi. W ostatnich latach do tego grona dołączyły ujeżdżalnie, przeznaczone do nauki jazdy konnej, trenowania ujeżdżania, a nawet organizowania pokazów i konkursów. 

Produkcja - budowa hal pod różne potrzeby inwestycyjne
Budowa Hal i magazynów - projektowanie - budowa - montaż, kompleksowo.
Budowa i projektowanie hal

Jak przebiega proces budowy hal?

Na początek należy załatwić wszelkie formalności. Odpowiednie pozwolenia i zezwolenia są absolutną podstawą. Kiedy sprawy urzędowe zostaną za nami, można dokładnie omówić koncepcję hali, jaka ma powstać i potrzeb, jakie wynikają ze strony inwestora.

Kiedy już znamy wizję klienta, możemy przejść do sporządzenia projektu, a nawet kilku ich wersji. Po ustaleniu wszelkich szczegółów wraz z naszymi ekspertami można przejść do rozplanowania budowy przez naszych specjalistów. Plac budowy musi być przygotowany według wytycznych i odebrany przez kierownika projektu.

Jest kluczowy, gdyż na nim opiera się cała organizacja budowy. By wszystko zrobić na czas i logistycznie, oraz zgodnie z zamysłem inwestora, potrzebny jest dokładny plan uwzględniający wszystkie etapy, aż do wydania kluczy w ręce klienta.

Dużym plusem w trakcie budowy jest fakt, że wystarczą stopy fundamentowe. Ich projektowanie i przygotowanie zależy od wcześniej ustalonego projektu danego typu hali. W następnym kroku stawiana jest główna konstrukcja. By budynek był bezpiecznie użytkowany, stosuje się odpowiednie wypionowanie w trakcie budowy. Konstrukcja drugorzędowa jest montowana na specjalnych klipsach i jest wspornikiem dla elementów ścian i dachu.

Jeśli budowana hala ma być izolowana, użyta zostaje folia paroizolacyjna, stosowana przed montażem blach zewnętrznych oraz przy zabezpieczeniu izolacji od wewnątrz. Natomiast w halach nieizolowanych użyte zostają płyty warstwowe.

Kiedy obiekt zostanie dokładnie zamknięty pod kątem każdego wejścia i bram, następuje obróbka i montaż w warstwach zewnętrznych. Dokładne wykończenie elementów blacharskich jak wiatrownice, czy narożniki, oraz elementów kalenicowych to ważny etap wpływający na bezpieczeństwo, oraz estetykę hali.

Po odbiorze i dokładnym sprawdzeniu efektów przez inwestora oraz ewentualnych poprawkach można przystąpić do wykończeniowych prac, jak wyposażenie pomieszczeń, instalacja maszyn i inne dostosowywanie powierzchni użytkowej. Całość zazwyczaj zajmuje niecały miesiąc.

Rozbudowa inwestycji – hale stalowe dają takie możliwości

Gotowym trzeba być na wszystko. Hale stalowe dają możliwość rozbudowy w przyszłości. Każdy biznesmen stara się rozwijać swoją firmę, a co za tym idzie, z czasem potrzebna jest większa powierzchnia magazynowa, bądź też trzeba zainwestować w kolejne maszyny lub nowe technologie. Markety się rozrastają, a ośrodki sportowe zyskują coraz więcej stałych członków. Nasi specjaliści pomogą zaplanować budowę hali stalowej tak, by w przyszłości ułatwić wszelką rozbudowę. Dzięki temu nie trzeba się martwić nawet potencjalnym zwiększeniem obciążenia konstrukcji. Nawet jeśli rozbudowa nie będzie planowana już przy stawianiu hali, to nie problem. Odpowiednie i rozważne planowanie rozbudowy powoli bezpiecznie wprowadzić ją w życie. Hale stalowe można zarówno przedłużać jak i poszerzać. Oczywiście to nie jedyne możliwości modyfikacji. Można na przykład zmienić przeznaczenie hali stalowej, zmodyfikować rozmieszczenie pomieszczeń, a nawet przenieść całą halę w inne miejsce. Dla producenta hali nie ma rzeczy niemożliwych. Nasi specjaliści nie tylko zadbają o każdy aspekt modyfikacji, ale także zrobią to najlepiej, wykorzystując sprawdzone i nowoczesne rozwiązania. Hala żelbetonowa stawiana jest raz na zawsze i wymaga wiele czasu i funduszy. Jest ograniczona i niepraktyczna. Hala stalowa to nie tylko produkt lepszy jakościowo i estetycznie, ale także praktyczniejszy i przyszłościowy. 

Podsumowanie

Hale stalowe to nieporównywalnie lepszy i nowocześniejszy sposób budowania hali niż tradycyjne żelbetonowe. Można je dostosować do wielu branży takich jak magazynowa, przemysłowa, rolnicza, spożywcza, handlowa, a nawet sportowa. Hale stalowe są łatwiejsze w budowie, dają większą swobodę aranżacji, można je dopasować do potrzeb inwestora i w razie czego przenieść lub dowolnie rozbudować. Są trwałe i estetyczne, bezpieczne i ekologiczne, a przede wszystkim stosunkowo tanie i szybko się je buduje. Decydując się na naszą firmę, inwestor zyskuje cenioną i zaufaną grupę specjalistów, którzy rozwieją wszelkie wątpliwości i przypilnują wszystkich etapów budowy. Inwestycja w hale stalowe jest praktyczna, rentowna i przyszłościowa.


Zobacz również

Optymalizacja SEO – Agencja interaktywna Opinion.pl

DANE FIRMY

F.H.U. BAKSTER

ul. Młyńska 976
32-420 Gdów
NIP: 681-139-21-61
tel. +48 663 267 787

hale.konstrukcje@gmail.com

Właściciel:
Andrzej Korba
tel. (+48) 663 267 787

Kierownik produkcji:
inż. Marcin Maj
tel. (+48) 791 272 745

Kontrola jakości:
Spawalnik
mgr inż. Michał Węglarz

W OFERCIE
 • Hale produkcyjne i magazynowe
 • Salony samochodowe i serwisowe
 • Budynki inwentarskie i gospodarcze
 • Stacje paliw
 • Myjnie
 • Sortownie odpadów
 • Obiekty przemysłowe
 • Przechowalnie owoców (chłodnie)
 • Mieszalnie pasz
 • Dachy na budynki jednorodzinne, wielorodzinne
 • Wszelkiego typu konstrukcje wsporcze i wzmacniające klatki schodowe
 • Szyby windowe
SZYBKI KONTAKT

Napisz wiadomość, skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to możliwe.

  Polityka prywatności
  We use cookies to enhance your experience while using our website. If you are using our Services via a browser you can restrict, block or remove cookies through your web browser settings. We also use content and scripts from third parties that may use tracking technologies. You can selectively provide your consent below to allow such third party embeds. For complete information about the cookies we use, data we collect and how we process them, please check our Privacy Policy
  Youtube
  Consent to display content from Youtube
  Vimeo
  Consent to display content from Vimeo
  Google Maps
  Consent to display content from Google